• Dzisiaj – przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tym samym kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Na Mszy Św. o godz. 1000 dzieci dziękować będą za pierwszą rocznicę I komunii Świętej. Dziękujemy Rodzicom za posprzątanie kościoła i dekoracje kwiatowe.

     

  • Od jutra, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zaś w piątki i w soboty przed Mszą Św. wieczorną, a w niedziele i święta przed Mszą Św. poranną.

     

  • W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.

     

  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Po Mszy Św. o godz. 800 wyruszymy w procesji do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

    I – przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym – Rodziców dzieci I Komunijnych;

    II – przy Krzyżu na ul. Głównej 13;

    III – przy Krzyżu na skrzyżowaniu ul. Głównej i Budzińskiej;

    IV – przy kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego.

    Tam nastąpi zakończenie procesji. Zapraszamy dziewczyny komunijne i rocznicowe oraz wszystkie chętne dzieci do sypania kwiatów, a chłopcy niech przyniosą ze sobą dzwonki. Prosimy, aby Parafianie włączyli się aktywnie w przygotowanie ołtarzy i przystrojenie całej trasy. Zabieramy ze sobą poczty sztandarowe. Górników prosimy o niesienie baldachimu, zaś strażaków do niesienia lampionów i zabezpieczenie trasy procesji. Uczestnictwo wszystkich Parafian w procesji jest świadectwem swojej wiary i pobożności wobec Jezusa Chrystusa, który pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie. W tym dniu będzie jeszcze Msza Św. o godz. 1200. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na procesje Eucharystyczne wokół kościoła.

     

  • W piątek – od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie spowiedź św. O godz. 1640 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 1700 Msza Św. szkolna. Przed południem udamy się z posługa sakramentalną do chorych.

     

  • W sobotę – po Mszy Św. porannej Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca wraz z różańcem.

     

  • Od piątku do niedzieli potrwa w naszej Parafii kurs przedmałżeński.

     

  • Bóg zapłać panom za odnowienie drzwi wejściowych na plebanię i panu za pracę w kotłowni kościoła.

     

  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.