• We wtorek – wspomnienie św. Jadwigi, królowej.

     

  • W czwartek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.

     

  • W piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie spowiedź św. O godz. 1645 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 1700 Msza Św. szkolna.

     

  • W sobotę – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła. Jest to również dzień wspomnienia Niepokalanego Serca NMP.

     

  • W przyszła niedzielę – przypada w naszej Parafii Uroczystość Odpustowa ku czci Niepokalanego Serca Maryi. W sobotę wieczorem i w niedzielę kazania wygłosi i Sumie Odpustowej o godz. 1030 przewodniczyć będzie ks. Krzysztof Rodzinka sdb. Na sumę zapraszamy LSO, Róże Różańcowe, Górników, Strażaków ze sztandarami, dzieci komunijne do sypania kwiatów i wszystkich Parafian. Wyjątkowo nie będzie Mszy Św. o godz. 1200, a Msza Św. z godz. 1000 zostaje przesunięta na godz. 1030.

     

  • W tym tygodniu po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe w Oktawie Bożego Ciała z procesją Eucharystyczną wokół kościoła. W czwartek na zakończenie Oktawy Bożego Ciała poświęcimy wianki.

     

  • Serdecznie dziękujemy za piękne przygotowane ołtarze na Boże Ciało, za dywany i dekoracje z kwiatów oraz ustrojenie całej trasy procesji. Dziękujemy pocztom sztandarowym, dzieciom sypiącym kwiaty i dzwoniącym dzwonkami. Górnikom za niesienie baldachimu oraz Strażakom za niesienie lampionów i zabezpieczającym całą trasę procesji. Służbie Liturgicznej, panu kościelnemu i panu organiście. Dziękujemy wszystkim Parafianom, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do pięknego przeżycia uroczystości i za świadectwo wiary w realną obecność Jezusa Chrystusa pośród nas.

     

  • Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty Rodzinom: Rudak, Kura, Jędrzejewski, Jęczmionka, Jendrzejczyk. Z ofiarą na kwiaty dołączyły się Rodziny: Rogowski, Pośpiech, Zielonka, Mainka. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane przez Was na tacę, do skarbon i na konto – Bóg zapłać.

     

  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.
  • Dzisiaj – przeżywamy Uroczystość Najświętszej Trójcy. Tym samym kończy się okres spowiedzi i Komunii świętej wielkanocnej. Na Mszy Św. o godz. 1000 dzieci dziękować będą za pierwszą rocznicę I komunii Świętej. Dziękujemy Rodzicom za posprzątanie kościoła i dekoracje kwiatowe.

     

  • Od jutra, po Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nabożeństwa Czerwcowe z Litanią do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zaś w piątki i w soboty przed Mszą Św. wieczorną, a w niedziele i święta przed Mszą Św. poranną.

     

  • W tym tygodniu przypadają Pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota Miesiąca.

     

  • W czwartek obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, Boże Ciało. Po Mszy Św. o godz. 800 wyruszymy w procesji do 4 ołtarzy. Prosimy o przygotowanie ołtarzy:

    I – przy grocie Matki Bożej na placu kościelnym – Rodziców dzieci I Komunijnych;

    II – przy Krzyżu na ul. Głównej 13;

    III – przy Krzyżu na skrzyżowaniu ul. Głównej i Budzińskiej;

    IV – przy kaplicy Podwyższenia Krzyża Świętego.

    Tam nastąpi zakończenie procesji. Zapraszamy dziewczyny komunijne i rocznicowe oraz wszystkie chętne dzieci do sypania kwiatów, a chłopcy niech przyniosą ze sobą dzwonki. Prosimy, aby Parafianie włączyli się aktywnie w przygotowanie ołtarzy i przystrojenie całej trasy. Zabieramy ze sobą poczty sztandarowe. Górników prosimy o niesienie baldachimu, zaś strażaków do niesienia lampionów i zabezpieczenie trasy procesji. Uczestnictwo wszystkich Parafian w procesji jest świadectwem swojej wiary i pobożności wobec Jezusa Chrystusa, który pozostał z nami w Najświętszym Sakramencie. W tym dniu będzie jeszcze Msza Św. o godz. 1200. W czasie Oktawy Bożego Ciała zapraszamy na procesje Eucharystyczne wokół kościoła.

     

  • W piątek – od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu. W tym czasie będzie spowiedź św. O godz. 1640 Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. O godz. 1700 Msza Św. szkolna. Przed południem udamy się z posługa sakramentalną do chorych.

     

  • W sobotę – po Mszy Św. porannej Nabożeństwo Pierwszych Sobót Miesiąca wraz z różańcem.

     

  • Od piątku do niedzieli potrwa w naszej Parafii kurs przedmałżeński.

     

  • Bóg zapłać panom za odnowienie drzwi wejściowych na plebanię i panu za pracę w kotłowni kościoła.

     

  • Wszystkim Parafianom i Gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławieństwa Bożego na nadchodzące dni.
  • Dzisiaj – przeżywamy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Za publiczne odmówienie hymnu do Ducha Świętego wierni można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami. 
  • Na Mszy Św. o godz. 1100 czternaście dzieci po raz pierwszy przystąpią do I komunii Świętej – pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Słowa podziękowania składamy Rodzicom dzieci komunijnych za piękny wystrój kościoła, za posprzątanie placu kościelnego i kościoła – Bóg zapłać. Wyjątkowo nie będzie dzisiaj Mszy Św. o godz. 1200. 
  • W poniedziałek – obchodzimy Święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła. Jest to również Misyjny Dzień Chorego. 
  • We wtorek – wspomnienie św. Filipa Neri, kapłana. Z okazji Dnia Matki już dzisiaj składamy najserdeczniejsze życzenia naszym Mamom – życząc dobrego zdrowia, wszelkich potrzebnych łask od Boga i życzliwości od najbliższych, a dla zmarłych Matek wypraszajmy radość Nieba. 
  • W czwartek – święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. 
  • W piątek – wspomnienie św. Urszuli Ledóchowskiej, dziewicy. Od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1640 nabożeństwo majowe. O godz. 1700 Msza Św. szkolna. 
  • W sobotę – wspomnienie św. Jana Sarkandra, kapłana i męczennika. 
  • W przyszłą niedzielę – przypada Uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy Św. o godz. 1000 dzieci obchodzić będą rocznicę I Komunii Świętej. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 900 do 1000. 

    Do najbliższej soboty trwają zapisy na pielgrzymkę do Krakowa na beatyfikację 9 salezjanów męczenników.

     

  • Serdecznie zapraszamy na rekolekcje dla mężczyzn rozeznających powołanie, które odbędą się w dniach 12–14 czerwca w Kopcu koło Częstochowy. Hasłem spotkania będą słowa: „Kim naprawdę jesteś?”. To propozycja dla młodych, którzy chcą zatrzymać się na chwilę, pomodlić, lepiej poznać siebie i poszukać odpowiedzi na pytania dotyczące swojej drogi życia. Rekolekcje poprowadzi ks. Paweł Figura. 
  • Ogłoszenie społeczne: Klub Seniora działający przy Ośrodku pomocy społecznej w Kornowacu zaprasza seniorów gminy na majówkę w dniu 27 maja w godz.od 1500 do 1900. W programie muzyka na żywo, zabawy, nagrody oraz poczęstunek dla seniorów. Zapraszamy wszystkich chętnych 60+ do wspólnego spędzenia czasu. Udział bezpłatny. Zabawa przy budynku Centrum Kultury w Kornowacu, ul. Zacisze 27B.

     

  • Pozdrawiamy wszystkich Parafian i Gości, życząc dobrego zdrowia i obfitości Bożych darów.
  • Trwa Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego i do Matki Bożej Wspomożenia Wiernych.

     

  • W czwartek – przypada wspomnienie św. Jana Nepomucena, kapłana i męczennika.

     

  • W piątek – od godz. 1600 adoracja Najświętszego Sakramentu. O godz. 1640 nabożeństwo majowe. O godz. 1700 Msza Św. szkolna.

     

  • W przyszłą niedzielę – na Mszy Św. o godz. 1100 dzieci po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Wyjątkowo nie będzie Mszy Św. o godz. 1200. Spowiedź dla dzieci w sobotę o godz. 900.

     

  • Przez cały miesiąc majowy – zapraszamy dzieci, młodzież oraz wszystkich Parafian na Nabożeństwa Majowe.

     

  • Składamy serdeczne podziękowanie za sprzątanie Kościoła i ofiarę na kwiaty Rodzinom: Herman, Fojcik, Kotlorz i dwie Rodziny Kubala. Z ofiarą na kwiaty dołączyły się Rodziny: Kotlorz, Wyszkoń, Holewa i pan Myśliwiec. Dziękujemy za wszystkie ofiary składane przez Was na tacę, do skarbon i na konto – Bóg zapłać.

     

  • Trwają zapisy na pielgrzymkę do Krakowa na beatyfikację 9 salezjanów męczenników. Wyjazd w sobotę 6 czerwca br. o godz. 600 z parkingu przy Domie Kultury w Kobyli. Zapisy są prowadzone w zakrystii lub w kancelarii parafialnej do końca maja. Wpłata uczestnika wynosi 60 zł (przejazd z ubezpieczeniem).

     

  • Na czas nowego tygodnia Jubilatom i Solenizantom oraz wszystkim Parafianom i Gościom życzymy obfitości Bożych darów.

     

  • Z naszej wspólnoty parafialnej odszedł śp. Alfons Burda, lat 91. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w sobotę, 23 maja o godz. 1100. Polecajmy jego duszę Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…